Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezmyślne przykłady łamania kwarantanny. Jedna osoba pojechała na giełdę kupić auto, druga rowerem po zakupy

Mieszkaniec Rybna, w powiecie działdowskim, stanie przed sądem za opuszczenie miejsca kwarantanny domowej.

Powiat Działdowo

Jak mówi sierż. sztabowa Justyna Nowicka z działdowskiej policji 45-latek pojechał rowerem po zakupy.

Dzielnicowi otrzymali informację, że jeden z mieszkańców opuszcza posesję mimo, że jest objęty kwarantanną domową. jak ustaliła policja, mężczyzna wsiadł na rower i wyjechał z domu. 45-latek potwierdził, że pomimo kwarantanny pojechał rowerem po zakupy, bo jak tłumaczył czuje się dobrze.

Gmina Pasym

Lekkomyślnością i głupotą wykazał się także objęty kwarantanną mieszkaniec gminy Pasym. 60-latek pojechał na giełdę samochodową. Policjanci ze Szczytna, kontrolując osoby objęte kwarantanną na terenie gminy Pasym, nie zastali mężczyzny w domu.

W rozmowie z jego małżonką ustalili, że pojechał na giełdę samochodową kupić nowe auto. Funkcjonariusze zadzwonili do mężczyzny. Ten oświadczył, że wydawało mu się, że skoro czuje się dobrze może wyjść z domu.

Iława

Podczas kontroli policja nie zastała w mieszkaniach czterech osób objętych kwarantanną. Wobec wszystkich wszczęto czynności wyjaśniające. Powiadomiono też służby sanitarne.

Ze swojego zachowania wszyscy będą się tłumaczyli się przed sądem. Policjanci zawiadomili służby sanitarne, które za złamanie kwarantanny mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, koronawirus, kwarantanna
Ełcki Monar kolejny raz włącza się do walki z koronawirusem. Oferuje darmowe ozonowanie

Podopieczni placówki Monar-Markot dla osób bezdomnych w Ełku nie ustają w pomocy potrzebującym. Mają ofertę zarówno dla mieszkańców, jak i dla przedsiębiorstw. Podopieczni placówki pieką chleb...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV