Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Moc dobra, czyli bezpieczne wakacje

Fot. Łukasz Węglewski

Były pokazy ratownictwa wodnego, nauka udzielania pierwszej pomocy i prezentacja sprzętu strażackiego. Z udziałem policjantów, strażaków i ratowników w Dywitach koło Olsztyna odbył się  festyn pod hasłem Bezpieczne Wakacje.

Festyn propagował bezpieczny wypoczynek nad wodą, a także podczas rowerowych i pieszych wycieczek. Impreza odbyła się na nowo otwartej plaży nad jeziorem Dywickim. Policjanci i strażacy pokazywali jak bezpiecznie zachować się na wodzie.

– Chcemy uświadomić, szczególnie dzieciom, jak ważne są zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji – mówił Radiu Olsztyn Wojciech Michalski z klubu Morsy Dywity.

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

Policjanci zorganizowali  miasteczko rowerowe, w którym dzieci mogły przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Rozdawano też odblaski i kaski. W rozstawionym na plaży warsztacie rowerowym Krzysztof Rutkiewicz bezpłatnie przeglądał rowery i udzielał porad technicznych.

00:00 / 00:00

W Dywitach odbył się festyn propagujący Bezpieczne Wakacje. Fot. K. Kaszubski

Chętni mogą pokonać slalom w goglach imitujących efekt spożycia alkoholu.

00:00 / 00:00

W Dywitach odbył się festyn propagujący Bezpieczne Wakacje. Fot. K. Kaszubski

Nad jeziorem Dywickim był też rowerowy tor przeszkód , które jak mówił aspirant Jarosław Bojarowicz z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie , trzeba było pokonać bezbłędnie.

00:00 / 00:00

W Dywitach odbył się festyn propagujący Bezpieczne Wakacje. Fot. K. Kaszubski

Ratownicy medyczni ze szpitala MSWiA w Olsztynie pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy. Przed wakacjami bardzo potrzebna jest krew, dlatego w Dywitach na kilka godzin zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, gdzie można było oddać krew.

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Imprezę zorganizowały Morsy Dywity wraz z Wolontariatem Pracowniczym Michelin „Moc Dobra”.

 

(wch/kkasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morsy, bezpieczeństwo, Dywity
Bezpieczne wakacje zależą od nas wszystkich

Na jeden dzień urząd wojewódzki w Olsztynie uruchomił specjalny punkt informacyjny i bezpłatną infolinię. Była to część akcji Bezpieczne Wakacje. Pod numerem 800 165 320 można...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV