Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpieczny weekend

Stłuczka przy ul. Bartąskiej w Olsztynie. Fot. Krzysztof Kaszubski

Święta Wielkanocne na drogach warmińsko-mazurskiego były bezpieczniejsze niż rok temu. – oceniają policjanci. Paradoksalnie, śnieżna pogoda przyczyniła się do zmniejszenia liczby wypadków. Kierowcy jechali ostrożniej.

W 16 wypadkach, do których doszło od piątku – nikt nie zginął. 21 osób zostało rannych.

Cztery osoby zostały ranne w wypadku między Kętrzynem a Giżyckiem, kiedy w Martjanach zderzyły się dwa samochody osobowe.

W sobotę na trasie Gąski – Kukowo audi zjechało na pobocze i uderzyło w drzewo. 24-letni kierowca i jego 18-letnia pasażerka z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala w Olecku.

Na ulicy Chrobrego w Szczytnie zderzyły się dwa auta. Ranna została 57-letnia kobieta.

Na ulicy Moniuszki w Elblągu przechodzący przez jezdnię 55-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Ze złamaną miednicą trafił do szpitala. Miał w organizmie prawie trzy promile. Policjanci wciąż poszukują sprawcy wypadku.

W w Gwiździnach koło Nowego Miasta Lubawskiego renault laguna wpadł w poślizg i uderzył w idącego poboczem pieszego, a potem w przydrożne drzewo. Pieszy trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali od piątku 28 nietrzeźwych kierujących. Byli też wzywani do 145 kolizji. Zima ciągle atakuje, a dziś powroty ze świątecznego wypoczynku i spodziewany jest wzmożony ruch. Dlatego policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. (KWP/kkan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, bezpieczeństwo
Na lodzie jest niebezpiecznie

Nie ryzykuj. Nie wchodź na lód - apelują warmińsko-mazurscy strażacy. W regionie większość jezior i stawów wciąż jest zamarznięta. Warstwa lodu jest jednak coraz cieńsza, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV