Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne parkingi, ale nie u nas

Hałdy śniegu na miejscach parkingowych i śnieg zalegający na ulicach skutecznie utrudnia kierowcom parkowanie aut. W tej sytuacji niektóre miasta decydują się na zniesienie opłat za parkowanie.

Taki pomysł podoba się także olsztyniakom. Mieszkańcy Olsztyna uważają, że w tak trudnych warunkach miasto powinno zrezygnować z pobierania opłat za parkowanie:

00:00 / 00:00

Paweł Pliszka z Zarządu Dróg i Mostów w Olsztynie studzi jednak nastroje. Żeby czasowe zwolnienie z opłat w strefie płatnego parkowania było możliwe, konieczna jest specjalna uchwała rady miasta. Na razie nie widać, żeby radni chcieli się tym zająć. Paweł Pliszka przyznaje, że nie ma prawnej możliwości, by opłaty były czasowo zniesione. W tych warunkach kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość – dodaje Paweł Pliszka:

00:00 / 00:00

Sprawą czasowego zawieszenia opłat musieliby się zająć radni, a następna sesja planowana jest dopiero pod koniec kwietnia. Tymczasem dziś z opłat za parkowanie zrezygnowały władze Katowic. (askr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śnieg
Urzędnicy mówią zimie – NIE

Co gorsza podejmują decyzje, które przeczą rzeczywistości. I tak decyzją urzędników z końcem marca zamknięto lodowiska w Olsztynie, uruchomiono za to linię autobusową, którą mają jeździć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV