Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatny tydzień dla zdrowia w Dywitach

Mobilne centrum. Fot. Wawrzyniec Mocny

Darmowe badania, zabiegi lekarskie i konsultacje ze specjalistami – w Dywitach rozpoczyna się dziś (17.08.) akcja „Bezpłatny tydzień dla zdrowia”.

– Staraliśmy się, żeby ściągnąć do Dywit jak największą liczbę specjalistów – mówi Beata Ostrzycka, kierownik Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dywitach. – Zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji i badań. Oferta, jaką przygotowaliśmy jest skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Dziś na parking pod Stodołę w Dywitach przyjedzie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od 9 do 13 każdy będzie mógł zostać krwiodawcą. W tym samym czasie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Prowadzone będą też konsultacje onkologiczne.

Z kolei na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej będzie można zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu oraz uzyskać porady dotyczące zdrowego stylu życia. Będzie można porozmawiać również ze specjalistami od profilaktyki uzależnień.

„Bezpłatny tydzień dla zdrowia” w Dywitach potrwa do soboty, 22 sierpnia.

(kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląskie Centrum Rekreacji Wodnej otrzyma nazwę

Dziś (17.08.)  zapadnie decyzja jaką nazwę nosić będzie elbląskie Centrum Rekreacji Wodnej. Prawie stu mieszkańców zgłosiło niemal 400 propozycji. Niektóre są zaskakujące, inne zabawne - przyznaje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV