DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Białoruś górą w 9. Elbląskim Biegu Piekarczyka. Rekordowa frekwencja. ZOBACZ ZDJĘCIA

Bieg Piekarczyka. J. Urbania Urząd Miejski Elbląg

W klasyfikacji generalnej kobiet wygrała Volha Kratusova, a w kategorii mężczyzn Jury Kaptserak. Najlepszy Polak Karol Kliś był czwarty, a tuż za nim na miejscu piątym znalazł się najlepszy elblążanin Adam Serocki.

Ponad 760 uczestników dorosłych z Polski i Europy w biegu głównym i 200 dzieci w imprezie towarzyszącej – to rekord 9. edycji Biegu Piekarczyka. Zawody odbyły się na 10-kilometrowej pętli na Starym Mieście. Mimo deszczu biegacze byli zadowoleni z ulicznej trasy, wielu pokonało barierę 60 minut.

Zwycięzca Jury Kaptserak z Białorusi potrzebował na to zaledwie 30 minut i 11 sekund. Na starcie Biegu Piekarczyka znaleźli się młodzi sportowcy, jak zwyciężczyni kategorii nastolatek Kinga Lorek z MKS Truso, dla której start był przygotowaniem do zawodów za tydzień. Byli też weterani jak Adam Bielski, najlepszy w kategorii 50-59 lat, były łyżwiarz, który wrócił do sportu, by – jak powiedział – schudnąć i odzyskać zdrowie.

Wiadomo, że najlepsi walczą o puchary i nagrody, ale dla całej rzeszy biegaczy liczy się zabawa. Za rok ma być jeszcze lepsza – zapewnia Andrzej Bugajny z MOSIR-u. Elbląski Bieg Piekarczyka jest imprezą miejską. Organizatorzy chcą za rok zwiększyć liczbę zawodników.

Mira Stankiewicz/asocha

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trener Adam Łopatko odchodzi ze Stomilu

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w ostatnim meczu sezonu pierwszej ligi z Wigrami Suwałki 1:4. Jedyną bramkę dla "Biało-Niebieskich" zdobył z rzutu karnego - Krzysztof Szewczyk. Ostatecznie...