Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biega bo lubi

fot. Sławomir Ostrowski

fot. Sławomir Ostrowski

Biegacze z województwa warmińsko-mazurskiego trenują cały rok. Ponad połowa biegających ćwiczy 2-3 razy w tygodniu, a zdecydowana większość trenuje bez względu na porę roku – nawet przy złej pogodzie.

Nieco ponad połowa robi to samotnie, dla pozostałych najczęstszym towarzystwem są przyjaciele i znajomi, albo zwierzę. Biegacze, zapytani dlaczego trenują, najczęściej wskazują na pozytywny wpływ tego sportu na zdrowie, kondycję i sylwetkę.

Ponad dwie piąte badanych przyznaje jednak, że po prostu to lubi. Do rozpoczęcia treningów mobilizuje ich m.in. potrzeba zmiany w życiu. Taka motywacja jest popularniejsza wśród mężczyzn i najmłodszych biegaczy. Co czwarty biegający z regionu uczestniczy w treningach zorganizowanych. Ponad połowa angażuje się w akcje charytatywne. Badanie przeprowadziła agencja PBS na zlecenie jednego z banków. (kosko /kan/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cele czekają

Funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali 42-latka poszukiwanego 3 listami gończymi za rozboje i kradzieże. Marcin Z. ma spędzić 8 lat w więzieniu. Funkcjonariusze zatrzymali go w jednym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV