Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Biegli z siekierą i gazem w rękach”. Oskarżony w głośnej sprawie Rafał Sz. stanął przed sądem

W Sądzie Okręgowym w Elblągu ruszył proces 38-letniego Rafała Sz. i jego partnerki Dominiki Sz., oskarżonych w sprawie strzelaniny w centrum Elbląga.

Dwa lata temu na parkingu przy ulicy Kosynierów Gdyńskich Rafał Sz. strzelał z pistoletu do dwóch mężczyzn. Zanim akt oskarżenia trafił do sądu, prokuratura prowadziła śledztwo z udziałem biegłych z różnych dziedzin. Finałem jest zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób. Kobieta staje przed sądem za pomoc w przestępstwie.

Prokurator stawia Rafałowi Sz. najpoważniejszy zarzut – usiłowania zabójstwa braci M., do których strzelił co najmniej osiem razy. W wyniku postrzałów bracia M. odnieśli ciężkie obrażenia nóg i dolnych części ciała. Oskarżony, mimo że użył ostrej amunicji uznał, że nic się nie stało. Jak wyjaśnia – „wciąż biegli z siekierą i gazem w rękach, myślałem, że ich tylko postraszyłem”.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Bronią się tłumacząc, że działali w obronie własnej, atakowani przez grupę uzbrojonych mężczyzn. Oboje mają za sobą przestępczą przeszłość. Dominika Sz. odpowiada z wolnej stopy. Rafał Sz. jest w trakcie odbywania 6-letniej kary więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, rozprawa, sąd okręgowy w Elblągu, strzelanina, usiłowanie zabójstwa, Rafał Sz., Dominika Sz.
36-latek śmiertelnie pobił partnerkę w elbląskim Parku Kajki. Sąd rozpatruje apelację od wyroku

Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatruje apelację od wyroku w sprawie śmierci młodej kobiety z września 2017 roku. W pierwszej instancji sąd uznał winnym jej partnera i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV