Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bitwa pod Grunwaldem najlepszą atrakcją turystyczną

Uroczystości na Polach Grunwaldzkich. Fot. archiwum RO

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem zwyciężyła w internetowym plebiscycie na najlepszą atrakcję turystyczną Polski.

Konkurs jest organizowany przez Polską Organizację Turystyczną. Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem to największa tego typu impreza w kraju. Rozgrywana jest od 1998 roku, w połowie lipca. W jej przygotowanie angażuje się prawie półtora tysiąca rekonstruktorów z całego świata.

Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Grunwaldu. Główną atrakcją jest odtworzenie przebiegu największej bitwy średniowiecznej Europy, którą 15 lipca 1410 roku stoczyły wojska polsko-litewskie dowodzone przez Władysława Jagiełłę z państwem zakonu krzyżackiego. Bitwa obyła się na polach pomiędzy wsiami Grunwald, Stębark, Łodwigowo i jeziorem Lubeń.

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem otrzymała prawie 27 procent głosów internautów. Na drugim miejscu znalazł się Park Etnograficzny w Tokarni w Muzeum Wsi Kieleckiej, a na trzeciej pozycji uplasowała się kolej wąskotorowa biegnąca od Rogowa do Rawy przez Białą w województwie łódzkim.

 

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grunwald, inscenizacja
Rycerze ostrzą miecze

Tegoroczna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem odbędzie się w sobotę 16 lipca - poinformowało grunwaldzkie muzeum. Imprezy towarzyszące wydarzeniu, m.in. turnieje rycerskie, będą się odbywać już od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV