Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Blake Scheerhoorn: uwielbiam Polskę, Olsztyn i… wąsy

Blake Scheerhoorn i nasz redakcyjny kolega – Maciek Świniarski

Kanadyjski przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn – Blake Scheerhoorn w rozmowie z Maćkiem Świniarskim mówił o Polsce i grze w Plus Lidze.

Blake Scheerhoorn: To strasznie fajne – uczyć się Was – Polaków, uczyć się miasta i poznawać nowy świat. Miasto jest śliczne. Uwielbiam chodzić do jego najstarszej części na kawę i obserwować ludzi. A ludzie są tu świetni: bardzo pomocni – zwłaszcza kiedy czegoś nie rozumiem po polsku, który jest trudnym językiem. Bardzo lubię spędzać czas w Olsztynie.

Maciek Świniarski: Jesteś studentem, grałeś w akademickiej lidze w Kanadzie. Teraz jesteś w klubie akademickim, ale profesjonalnym. Widziałeś już nasz kampus – Kortowo. Jak porównasz polskich i kanadyjskich studentów?

Blake Scheerhoorn: Studenci właśnie zjeżdżają na kolejny rok. To ciekawe doświadczenie, choć widzę wiele podobieństw. Myślałem, że będzie inaczej, ale tu też – zbierają się grupy roześmianych ludzi, spędzających fajnie wolny czas. A co do kampusu – jest obłędny – zwłaszcza teraz, jesienią, kiedy spadają liście i wszystko to wygląda magicznie.

Maciek Świniarski: To jeszcze o wąsy zapytam. Wielu obcokrajowców w naszej lidze zapuszcza wąsy, ale na listopad, czyli na akcję movember. Ale teraz jest przecież październik…

Blake Scheerhoorn: To proste – pewnego dnia się goliłem, został wąs i pomyślałem – dlaczego nie? Zacząłem miesiąc wcześniej – to coś nowego dla mnie i dla znajomych, którzy się dziwią, że noszę wąsy.

Maciek Świniarski: Zostawiasz wąsy do końca listopada?

Blake Scheerhoorn: Myślę, że tak…

Maciek Świniarski: Ale będziesz wyglądał, jak Wyatt Earp.

Blake Scheerhoorn: No tak… Zobaczymy, jak to wyjdzie, ale taki jest plan. Na razie zamierzam zostawić wąsy i nie będę ich golił.

 

Autor: M. Świniarski

Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Mecz Akademików z mistrzami Polski w połowie listopada

Mieli grać w najbliższą sobotę z mistrzami Polski, ale zagrają miesiąc później. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą mieli wolny weekend. To na prośbę kędzierzyńskiej ZAKSY. Jak się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV