DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Blask złota we wspomnieniach olsztyńskich siatkarzy

Równo tydzień temu siatkarska reprezentacja Polski do lat 21 rozbiła w finale Mistrzostw Świata Juniorów Kubę 3:0 i została po 14 latach najlepszą drużyną globu.

MVP mundialu został kapitan kadry, urodzony w Giżycku środkowy Indykpolu AZS-u Olsztyn – Jakub Kochanowski. W rozmowie z Piotrem Świniarskim bohater turnieju opowiada o nastawieniu przed Mistrzostwami Świata oraz o słynnym już pojedynku z Irańczykami.

00:00 / 00:00

Kuba Kochanowski znalazł się w szerokiej kadrze seniorskiej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się (24 sierpnia – 3 września) w tym roku w Polsce.

Ostatni raz młodzi polscy siatkarze zdobyli złoty medal w 2003 roku w Teheranie. W zespole prowadzonym przez Grzegorza Rysia (byłego trenera AZS-u Olsztyn) był olsztynianin – Marcin Możdżonek. Oprócz niego grali również między innymi: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Michał Ruciak i… obecny kapitan Indykpolu AZS-u Olsztyn – Paweł Woicki.

Popularny „Wujek” jest pod wielkim wrażeniem gry całej młodzieżowej reprezentacji prowadzonej przez trenera Sebastiana Pawlika.

(P.Świniarski/Ł.Węglewski)

Więcej w siatkówka, Mistrzostwa Świata, Piotr Świniarski, Paweł Woicki
Cezary Lewko powalczy z najlepszymi w estońskim Tartu

Zawodnik Motoklubu Olsztyn - Cezary Lewko znalazł się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata! Lider klasyfikacji generalnej mistrzostw kraju w klasie MX 125 powalczy w motocrossowym...