Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 01.04.2020

Fot. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Pomoc w dobie epidemii koronawirusa oraz działalność grup wsparcia – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

W Polsce i na świecie trwa walka z koronawirusem. Na pierwszym froncie walczą ratownicy i służby medyczne. Jednak nie są sami.

Wojska Obrony Terytorialnej zaangażowały się w wiele działań wspierających służby medyczne i ludność w tym trudnym okresie. Na czym polega ta pomoc mówiła Monika Jabłońska-Buder, rzecznik prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Okres epidemii to trudny czas zwłaszcza dla osób starszych, samotnych i chorych. I właśnie takim osobom pomoc niosą harcerze. Jaka to pomoc, kto o takie wsparcie może poprosić i pod jakim numerem telefonu – mówiła zastępczyni komendanta Chorągwi Warmińsko–Mazurskiej ZHP im. Grunwaldu harcmistrz Dorota Limontas.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W związku z epidemią koronwirusa wprowadzono wiele ograniczeń. Szkoła i przedszkole przeniosły się do domu, praca w wielu przypadkach przeniosła się także do domu. Zamknięci w domach mierzymy się z nowymi wyzwaniami.

Jak funkcjonują i radzą sobie rodziny zamknięte w czterech ścianach i o grupach wsparcia mówiła Maja Mazur z Fundacji Każdy Ważny, bardzo aktywna osoba w nowej grupie wsparcia „Rodzicielstwo bliskości”.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jest stres, niepokój, są nerwy. Wielu z nas decyduje się na aktywność w sieci odciągającą uwagę od stresu z powodu koronawirusa. Czy to dobry pomysł i jak to działa psychologicznie mówiła Małgorzata Obara-Gołebiowska, psycholog.

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, ZHP
Robią zakupy i pomagają w codziennych sprawach. Coraz więcej wolontariuszy pomaga w czasie epidemii

W Elblągu rośnie liczba osób potrzebujących pomocy w codziennych sprawach. Organizowana jest pomoc sąsiedzka, włączają się do niej harcerze i członkowie Grupy Widzialna Ręka – Elbląg....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV