Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 01.07.2020 r.

Co zrobić ze zwierzęciem w czasie wakacji? Jak bezpiecznie spędzić wypoczynek? I dlaczego kask jest niezbędnym atrybutem podczas rekreacji? M.in. na te pytania – wraz z gośćmi Bliższych Spotkań – szukały odpowiedzi Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Rozpoczęły się wakacje i sezon urlopowy. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co zrobić z psem w czasie naszego wyjazdu. A może wybrać się na urlop z pupilem?

Teraz to możliwe – właściciele miejsc wypoczynkowych rozumieją, że psa na wakacje można zabrać, a klient z czworonogiem jest lepszy niż żaden.

Jak taki pobyt w hotelu wygląda? Mówił Mariusz Pawliczak, dyrektor jednego z hoteli w regionie.

00:00 / 00:00

O przestrzeganiu zasad mówiła także Bogusława Sieczka – właścicielka kempingu w Elblągu.

Bogusława Sieczka

Natomiast Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników zachęca do udziału w bezpłatnych spacerach i wycieczkach po Ostródzie.

Dziś w wakacyjnym cyklu Warmia i Mazur NAJ… – przygotowanym przez Alicję Kulik Kanał Dobrzycki, najstarszy kanał w Polsce wykopany. Naszymi przewodnikami są Sławomir Dylewski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula i Michał Młotek, popularyzator i odkrywca historii, regionalista.

Natomiast Robert Lesiński zaprasza do odkrycia tajemnic Akweduktu Karnickiego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Od kilku dni trwają wakacje. W tym roku oprócz standardowych zagrożeń występujących w okresie letnim dochodzą zagrożenia związane z koronawirusem.

O bezpieczeństwie podczas wakacji, o przygotowaniu służb mówił Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Pogoda sprzyja, więc młodzi ludzie – i nie tylko – chętnie wolny czas spędzają na świeżym powietrzu. Wycieczki rowerowe, jazda na rolkach, wrotkach, hulajnodze, to tylko niektóre z form rekreacji popularne wśród dzieci i młodzieży. Niezbędnym atrybutem bezpieczeństwa takich rekreacji powinien być kask. Niestety nie zawsze tak jest.

Czy kask powinien być obowiązkowy, czy powinniśmy go zakładać wsiadając na rower? – o wypadku rowerowym, w którym życie uratował kask opowiadał Marcin Wawruk, chórmistrz, aranżer, producent płytowy.

00:00 / 00:00

Zwolennikiem i propagatorem noszenia kasków jest także Adam Dowgird, kolarz, trener, pionier kolarstwa grawitacyjnego w naszym regionie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

A jakie zdanie na ten temat ma nasz słuchacz, pan Jarek?

00:00 / 00:00

O urazach spowodowanych upadkiem z rowerów mówił Bartosz Romanowski, ratownik medyczny.

00:00 / 00:00

Jaki wybrać i na co zwracać uwagę wybierając kask radziła Beata Ciućkowska-Sadlak, ekspert branży rowerowej.

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, wakacje
Elbląg organizuje wypoczynek dla dzieci. Zaprasza na półkolonie i do muzeum

Elbląg przygotowuje się do wakacji. Warto odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne lub skorzystać z półkolonii. Muzeum Arechologiczno-Historycznego w Elblągu przygotowało szereg atrakcji dla tych, którzy planują wakacje spędzić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV