Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 02.01.2020

Szkolne koła zainteresowań oraz ceny prądu – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska oraz Maciek Świniarski.

Potrafią zaskoczyć i zainteresować, nie są zwykłymi zajęciami dodatkowymi, realizują nadprogram i wspierają najzdolniejszych uczniów. O szkolnych kołach zainteresowań prowadzonych przez nauczycieli pełnych pasji, którzy chcą robić trochę więcej niż muszą, mówiła Anna Struk – dyrektor V. Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

O szkolnym kole psychologicznym działającym w V. LO w Olsztynie i korzyściach z uczestnictwa w zajęciach dodatkowym mówiły Agnieszka Janik – Lasmanowicz – psycholog, opiekun i założyciel koła oraz uczennice – byłe i obecne, uczestniczki takich zajęć w V LO w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Od początku roku rosną ceny energii elektrycznej. To dobry moment na zastanowieniem się nad alternatywą dla rosnących rachunków. Przydomowa minielektrownia wytwarzająca prąd na potrzeby gospodarstwa domowego to nie tylko oszczędność na rachunkach, ale także większa niezależność energetyczna, ekologia i możliwość skorzystania z 5 tysięcy złotych dopłat z programu „Mój prąd”. Co należy zrobić, aby móc się cieszyć własnym prądem w domu – radził Tomasz Koprowiak, doradca energetyczny, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prąd
Od Nowego Roku nowe ceny prądu i gazu. Rachunki za energię elektryczną wzrosną, a za gaz spadną

Urząd Regulacji Energetyki przypomina, że na całkowity koszt energii elektrycznej składają się koszty sprzedaży oraz koszty dystrybucji. Od 1 stycznia koszty transportu energii elektrycznej dla gospodarstw...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV