Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 02.07.2020

Fot. fotolia

Programy Caritas: wakacje i e-wykluczenie wykluczone oraz Warmia i Mazury – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Wyjazd na kolonie i obozy letnie organizowane i dofinansowywane przez Caritas, to dla wielu dzieci jedyna okazja na zmianę otoczenia i wypoczynek poza rodzinnym domem. W tym roku taki wypoczynek musi być zorganizowany zgodnie z nowym reżimem sanitarnym. Jak to będzie wyglądać? O tym mówił ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Caritas pomaga także seniorom i osobom niepełnosprawnym. O ciekawym programie e-wykluczenie wykluczone skierowanym właśnie do tej grupy osób mówił ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

00:00 / 00:00

Dziś w wakacyjnym cyklu Warmia i Mazur NAJ… – przygotowanym przez Alicję Kulik najdłuższy kanał żeglowny w Polsce, czyli Kanał Elbląski. O unikalnym pod względem technicznym – w skali światowej – szlakiem wodnym opowiadał Sławomir Dylewski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego.

A do Nadleśnictwa Kudypy – jednego z najstarszych nadleśnictw na terenie Warmii i Mazur i Leśnego Arboretum zapraszała Agnieszka Lipczyńska i jej goście: Magdalena Leśniak i Paweł Wyrzykowski z Nadleśnictwa Kudypy.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Do Leśnego Arboretum wybrał się pan Bartek z rodziną – turysta mieszkający obecnie za granicą.

00:00 / 00:00

Osoby lubiące spędzić czas aktywnie mogą wybrać się na wycieczkę pieszym Szlakiem Kopernikowskim lub na spływ kajakowy rzeką Łyną – i nie tylko. Do aktywnego spędzania wolnego czasu w naszym regionie zachęcał Adam Frenszkowski – przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kudypy, Caritas, wakacje
To będą inne obozy niż do tej pory. Caritas szuka doświadczonych opiekunów na kolonie

Prawie 300 dzieci z terenu archidiecezji warmińskiej spędzi tegoroczne wakacje na obozach organizowanych lub dofinansowanych przez Caritas. Jak mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ksiądz Paweł Zięba,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV