Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 03.07.2020 r.

Fot. K. Ośko

Co warto zobaczyć na Warmii i Mazurach? I jak bezpiecznie spędzić czas? Na te pytania szukały  m.in. odpowiedzi w Bliższych Spotkaniach Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Rozpoczęły się wakacje i sezon urlopowy. 27 czerwca oficjalnie zaczęły działać kąpieliska strzeżone nad jeziorami Ukiel i Skanda. Jak jest przygotowane Centrum Rekreacyjno-Sportowe nad jeziorem Ukiel na przyjęcie plażowiczów i turystów oraz jakie są zalecania związane z reżimem sanitarnym mówił Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Mieszkańcy i turyści chętnie wolny czas spędzają nad wodą, a tam o wypadek nietrudno. Według statystyk policyjnych w 2019 roku w całej Polsce utonęło 456 osób, w tym 49 kobiet. Czy Polacy potrafią pływać i czy warto zapisać się na kurs nauki pływania odpowiedziała Monika Czerniak, instruktorka pływania.

00:00 / 00:00

O nowościach w sprzęcie rekreacyjnym mówił Piotr Pacewicz, filmowiec, wielki entuzjasta nie tylko sportów wodnych, ale także ekstremalnych.

00:00 / 00:00

A co ciekawego region oferuje mieszkańcom i turystom informowała Małgorzata Sadowska.

00:00 / 00:00

Długa na 50 metrów, szeroka na 7 i pół, głęboka na 2 metry – funkcjonuje od tygodnia, ale uroczyste jej otwarcie odbyło się dziś. Nowa Śluza Guzianka II jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

O nowoczesnym obiekcie ułatwiającym żeglowanie z Przemysławem Dacą, prezesem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie rozmawiała Małgorzata Zbrożek.

00:00 / 00:00

O inwestycji i korzyściach dla żeglarzy mówił Grzegorz Puda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, żeglarz.

00:00 / 00:00

Tegoroczne wakacje są nietypowe – upływają pod znakiem pandemii. Większość Polaków zadeklarowała chęć spędzenia urlopu w kraju lub w swoim regionie. O jakości takiego wypoczynku oraz nowym kierunku na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim mówiła dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, profesor UWM, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji na Wydziale Nauk Społecznych.

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, woda
Trwa dramat zwierząt ze schroniska w Radysach. Brak wody to nie jedyny problem

Potrzebni nie tylko wolontariusze, ale i woda. Nie kończy się dramat zwierząt ze schroniska w Radysach. Po akcji policji, prokuratury i stowarzyszeń prozwierzęcych właściciele schroniska trafili...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV