Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 04.12.2019 r.

Konrad Dudziński i Adam Binięda. Fot. Facebook Adam Binięda Maximus Team

Motorsport na Warmii i Mazurach oraz program „Pozytywna Uwaga” – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Widowiskowa dyscyplina sportu dla odważnych, dla ludzi obdarzonych olbrzymimi umiejętnościami. Motorsport – kiedyś w czołówce popularności na Warmii i Mazurach, teraz – z olbrzymimi problemami finansowym. Finanse, a raczej ich brak powodują, że nawet utytułowani kierowcy muszą zrezygnować ze startów w rajdach. Jak radzą sobie z szukaniem sponsorów Mistrzowie Polski w klasie HR4 z 2018 roku?

Posłuchaj rozmowy z Konradem Dudzińskim, olsztyńskim kierowcą rajdowym i Adamem Bieniędą, pilotem rajdowym, bartoszyczaninem, którzy w najbliższy weekend wystartują w Rajdzie Barbórka.

O problemach z pozyskiwaniem budżetu na kolejną edycję Rajdu Dakar opowiadał Sebastian Rozwadowski, olsztyński pilot rajdowy, wielokrotny uczestnik tego rajdu.

Posłuchaj rozmowy

„ Dobra uwaga od nauczyciela zostaje z nami na całe życie”. Już ponad trzysta dwadzieścia polskich szkół włączyło się do akcji „Pozytywna Uwaga”. Akcja została zainicjowana przez rodziców uczniów jednej z warszawskich szkół. Do programu przystąpiła między innymi Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie. O umiejętnym chwaleniu mówiła Magdalena Czerniak, psycholog w SP nr 13 w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w motorsport
Marcin Szanter: Szykujemy niespodziankę na ostatnie dwie rundy

Coraz uważniej musi oglądać się za siebie zawodnik Motoklubu Olsztyn - Cezary Lewko. W 5. rundzie Mistrzostw Polski w motocrossie, która odbyła się w Człuchowie, olsztynianin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV