Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 05.06.2020

Fot. fotolia.pl

Owady i zwolnienia lekarskie to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiał Maciek Świniarski.

Pojawiają się wraz z nadejściem ciepłych dni, a kontakt z nimi do przyjemnych nie należy. Dla alergików ich ukąszenie może okazać się śmiertelne – owady, to najliczniejsza grupa zwierząt. Szacuje się, że na jednego człowieka przypada około miliona przedstawicieli tej grupy. Na jakie owady musimy uważać i jak się przed nimi chronić – z prof. Bożeną Kordan, entomologiem z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

A jakie owady żyją w naszych lasach, czy musimy ich unikać i jak się przed nimi chronić – radził Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W kwietniu 2020 roku Polacy chorowali dużo mniej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na Warmii i Mazurach w kwietniu 2019 roku zostało wystawionych ponad 69 tysięcy zwolnień lekarskich, a w kwietniu tego roku nieco ponad 56 tysięcy, czyli o trzynaście tysięcy mniej. Czy rzeczywiście zwolnień lekarskich było mniej i czym to było spowodowane – mówiła Anna Ilukiewicz z Olsztyńskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w owady
Pszczelarze z Warmii i Mazur stawiają domki do apiterapii. Powietrze z ula lekiem na osłabienie i stres

Oddychanie powietrzem z ula to nowy trend w pszczelarstwie i apiterapii, czyli leczeniu produktami pszczelimi. W Polsce są już gospodarstwa pasieczne, gdzie można się poddać takiemu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV