Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 06.05 2020

fot. Przemysław Getka

Od dziś mogą być otwarte żłobki i przedszkola po spełnieniu określonych wymagań sanitarnych. Ostateczna decyzja o otwarciu tych placówek w pełni zależy od decyzji organów założycielskich. Na ten temat z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Jak sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach mówił Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko – mazurski kurator oświaty.

Posłuchaj rozmowy

Jedną z placówek przedszkolnych, które podjęły decyzję o otwarciu już dziś jest Przedszkole Prywatne Urwis w Olsztynie. Jak to wygląda w praktyce mówiła Danuta Barbara Wojciechowska, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Urwis.

Posłuchaj rozmowy

Od poniedziałku mamy kolejne poluzowania obostrzeń, ale nadal musimy przestrzegać zaleceń głównego inspektora sanitarnego – w tym noszenia maseczek. Jednak nie każdy stosuje się do rygorów sanitarnych – nie nosimy maseczek, nie zachowujemy w sklepach odstępów, a to prosta droga do zakażenia. W Olsztynie mamy już kolejne lokalne ogniska chorobowe.

Jak brak dyscypliny wpływa na ryzyko zakażenia się koronawirusem mówił Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie, wojewódzki inspektor sanitarny

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: D. Kucharzewska/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janusz Dzisko, obostrzenia, koronawirus
Kuratorium: dotychczas otwarto tylko 10 procent żłobków i przedszkoli

Samorządy nie spieszą się z otwieraniem żłobków i przedszkoli. Teoretycznie mogły to zrobić od dziś. Ale jak podaje kuratorium, na razie otwarto 10 procent placówek, głównie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV