Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 06.09.2019

Fot. Koło Gospodyń Wiejskich w Kozłowie

Koło Gospodyń Wiejskich współcześnie oraz rok działalności Jadłodzielni w Ełku – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Pierwsze powstały ponad 150 lat temu. W PRL-u były bardzo popularne, w latach 90. zaczęły upadać. Dziś przeżywają swój renesans – Koła Gospodyń Wiejskich.

O historii Kół Gospodyń Wiejskich – jak dzisiaj działają, czym się zajmują i jak założyć takie koło opowiadali Halina Zapadka, sołtys Rusi, członkini Koła Gospodyń Wiejskich „Baby Ruśkie” w Rusi i Wiesław Domian, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy:

W Polsce co roku 9 mln ton produktów spożywczych ląduje na śmietniku. Aby zmniejszyć skalę marnotrawstwa Sejm uchwalił Ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Większość jej przepisów wejdzie w życie 18 września.

W społeczeństwie rośnie świadomość i powstaje wiele inicjatyw, które mają na celu zmniejszenie marnotrawstwa żywności. Od roku w Ełku działa Jadłodzielnia. Mieszkańcy miasta dzielą się nadmiarem żywności z potrzebującymi. O inicjatywie, jej początkach i planach na przyszłość opowiadała Emilia Borawska, inicjatorka Jadłodzielni.

Posłuchaj rozmowy:

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jadłodzielnia
Elbląska Jadłodzielnia czeka na dary od mieszkańców

Działająca w elbląskim Banku Żywności Jadłodzielnia czeka na dary od mieszkańców, którzy chcą dzielić się z innymi nadmiarem jedzenia. Bank Żywności pozyskał dotację na zakup sprzętu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV