Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 06.12.2019 r.

Mikołajki oraz Pastorałka Radia Olsztyn to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Dziś Mikołajki, święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry – święto obchodzone w kościele katolickim i prawosławnym. Tego dnia dajemy swoim bliskim drobne prezenty, staramy się być lepsi, dzielić się z potrzebującymi.

O biskupie Miry opowiadał ks. Adrian Bienasz, proboszcz parafii rzymskokatolickiej św. Anny w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

„Nadzieja jest płomieniem, który migoce, ale nie gaśnie”. 6 grudnia to dzień, który wprowadza nas w nastrój przedświąteczny. Jak co roku pracownicy Radia Olsztyn przygotowali pastorałkę.

O nowej pastorałce, jej przesłaniu mówili Monika Szczygło, Marek Markiewicz i Ryszard Szmit – twórcy tego wyjątkowego utworu.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

O teledysku do pastorałki „Nadzieja”, który został przetłumaczony na język migowym mówili Anna Nowicka i Ewa Miler – opiekunki zespołu MigBand, który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie oraz Sylwester Milewski, członek zespołu którego można w tym teledysku zobaczyć.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mikołajki
Prezenty wręczamy śpiewająco! Sprawdź, co przygotowaliśmy na Mikołajki

Jedne do buta, inne pod poduszkę - ale wszystkie wyjątkowe. Tradycją jest wręczanie prezentów 6 grudnia. A ponieważ tradycję trzeba szanować, Radio Olsztyn również przygotowało niespodziankę....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV