Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 07.01.2020

Fot. Pixabay.com

Dawne i współczesne zawody rzemieślnicze oraz 1 procent podatku – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Zdun, kowal, kaletnik, rymarz – niegdyś bardzo popularne zawody, z czasem zapomniane i wyparte z rynku przez postęp techniczny. Dziś wracają do łask. Które z dawnych zawodów rzemieślniczych przeżywają swój renesans i czy młodzi ludzie są zainteresowani zawodami rzemieślniczymi – mówiła Karolina Knowska – Siwkowska, dyrektor Biura Warmińsko – Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Anna Zajączkowska, kierownik Wydziału Oświaty i Centrum Kształcenia Zawodowego Warmińsko – Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

„Wspieram region” – od 2010 roku samorząd województwa warmińsko-mazurskiego realizuje kampanię społeczną, której celem jest zachęcanie mieszkańców naszego regionu do przekazania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych organizacjom pożytku publicznego z Warmii i Mazur. Jak i komu przekazać 1 procent swojego podatku mówiła Joanna Glezman, Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 1 procent
Jesteśmy bardzo hojni. Coraz więcej osób przekazuje 1 procent na organizacje pożytku publicznego

W 2019 roku w całej Polsce było to ponad 875 milionów złotych. Sprawdziliśmy jak na tle kraju wypada województwo warmińsko-mazurskie? Ponad 22 miliony złotych przekazali w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV