Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 07.04.2020

Wirtualne aktywności, wyzwania, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i kursy online – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

W czasach epidemii koronawirusa nasze życie bardzo się zmieniło. Z wielu rzeczy musieliśmy zrezygnować, ale okazało się, że część aktywności można przenieść do świata wirtualnego.

Jak aktywnie, twórczo i muzycznie – czas #zostańwdomu wykorzystujemy na nasze artystyczno-muzyczne pasje mówiła Bożena Kraczkowska, znana w naszym regionie pisarka, pieśniarka, fotografka, dziennikarka, instruktorka w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie, która również zachęca dzieci do dalszej nauki gry na gitarze – zdalnie przez internet.

Czas pandemii koronawirusa szczególnie dotyka osób niepełnosprawnych. Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby głuche – i co zrobić, żeby było im lżej na co dzień mówiła Barbara Parda z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Głuchych.

00:00 / 00:00

Na jakie wsparcie w okresie epidemii mogą liczyć osoby niepełnosprawne i przedsiębiorcy zatrudniający takie osoby z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mówił Janusz Surmacz, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON.

00:00 / 00:00

Fundacja Winnice Północy zachęca do rozwoju ogrodowych pasji. Jak to zrobić, kiedy z powodu koronawirusa musimy niestety pozostać w domu? – Wystarczy urządzenie i dostęp do internetu. O szkoleniach on-line z podstaw uprawy winorośli mówił Robert Szaj – pomysłodawca szkoleń wirtualnych.

00:00 / 00:00
Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet
Kultura przeniosła się do sieci. Artyści i instytucje mogą liczyć na finansowe wsparcie

Instytucje kultury i artyści otrzymają finansowe wsparcie z programu "Kultura w sieci". Jego łączna wartość wynosi 20 milionów złotych. Dotacja składa się z dwóch elementów. 15 milionów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV