Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 07.05 2020

Fot. K. Ośko

Balkony i ogrody oraz najbardziej poszukiwane zawody to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Wiosna w pełni. Niektórzy z nas czas kwarantanny wykorzystali na pielęgnację i aranżację swoich balkonów i ogródków. Na balkonach i w przydomowych ogródkach pojawiły się piękne kwiaty, ale nie tylko. Coraz częściej  hodujemy zioła, a nawet owoce i warzywa. O swoim ogrodzie opowiada Iwona Dziak, która od niedawna jest szczęśliwą posiadaczką własnego ogrodu.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Ziemia wokół jej domu z łąki zamienia się właśnie w pole uprawne.  O swoich planach ogrodniczych opowiadała Ewa Kazimierczak, aktywna społeczniczka.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Ponoć warzywniak  można mieć nie tylko mając dom, ale także mieszkając w bloku.  Czy to prawda? – mówiła  Magdalena Sulwińska, fotografka.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

 Czy tylko pelargonie, bratki, stokrotki, czerwone kwiatki i wystarczy? Jak zagospodarować balkon – radziła Joanna Majewska, architekt krajobrazu z Trójmiasta.

Posłuchaj rozmowy

Swoimi dokonaniami na balkonach i ogrodach podzieliły się także nasze Słuchaczki.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Czas pandemii, to przede wszystkim zapaść na rynku pracy. Eksperci wskazują, że nawet w internecie w ostatnim miesiącu pojawiło się dużo mniej ofert pracy niż miesiąc wcześniej. Jak sytuacja wygląda w Olsztynie mówiła Jolanta Filipek, wicedyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Pandemia spowodowała zmiany na rynku pracy. Poszukiwani są kasjerzy, kurierzy ale również specjaliści w branży IT. Ale czy tylko? O tym mówiła Sylwia Dębowska – Lenart – ekspert marketingu.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawody, marketing, ogrody
Z powodu koronawirusa odwołano wiosenne targi ogrodnicze w Olsztynie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołano XII Wiosenne Targi Ogrodnicze "Pamiętajcie o ogrodach". Impreza planowana była w dniach 25-26 kwietnia w Olsztynie. Jak podał w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV