Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 07.07.2020 r.

Warmia i Mazury zapraszają oraz ogrody – to tematy na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Dziś w Poradniku  Turysty m.in.  o tym, co żeglarska stolica Polski oferuje wodniakom i innym turystom oraz warunki na wodzie online z kamer – udogodnienia wprowadzone przez Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana”.

00:00 / 00:00

Nieopodal Muzeum Michała Kajki w Ogródku na Mazurach powstaje Sad Poetów. W przydomowym sadzie posadzono stare odmiany drzew owocowych. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją AgriNatura. O szczegółach tej ciekawej inicjatywy opowiadał Michał Misztal, kierownik muzeum.

00:00 / 00:00

Uprawia się go bez użycia sztucznych nawozów, przy minimalnym nakładzie pracy i stwarza się w nim warunki jak najbliższe naturalnym – ogród permakulturowy. O zasadach i korzyściach płynących z uprawy permakulturowej opowiadała Agnieszka Malina – Pszonak z Pajtun w gminie Purda, ogrodniczka.

00:00 / 00:00

Miejski Ośrodek Kultury przy aktywnym udziale mieszkańców tworzy niesamowity ogród w sercu olsztyńskiej Starówki. O Ogrodzie Rodziewiczówny w centrum Olsztyna opowiadały Marta Guściora i Aleksandra Drzał-Sierocka z MOK w Olsztynie.

 

 

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury
Przegrany 100 lat temu plebiscyt pokazał siłę polskości. W Olsztynie oddano hołd zasłużonym Mazurom i Warmiakom

11 lipca minie 100 lat od plebiscytu na Warmii i Mazurach. Zaangażowanie orędowników sprawy polskiej chcą przypomnieć działacze PiS i Ruchu Społecznego im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV