Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 08.01.2020

Fot. Fotolia.com

Mały ZUS i e-recepty to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

W wyniku informatyzacji systemu opieki zdrowotnej od dziś lekarze mają obowiązek wystawiania elektronicznych recept. Pierwsze e-recepty pojawiły się 2 lata temu. W 2019 roku lekarze z Warmii i Mazur wystawili ponad 2 miliony takich recept.

O tym czym jest, jak działa i jakie korzyści daje pacjentom, lekarzom i farmaceutom mówiły Magdalena Mil i Ewa Szuba z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Od ubiegłego roku niektórzy przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi w opłaceniu składek, czyli „Małego ZUS-u”. Dziś mija termin składania dokumentów dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z takiej ulgi w styczniu 2020 roku.

Czym jest „Mały ZUS”, kto może skorzystać z takiej ulgi i jakie zmiany od lutego czekają przedsiębiorców? Wyjaśniała Iwona Florek, kierownik sali obsługi składkowej Olsztyńskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, ulga, pacjent, składka, e-recepta
E-recepty obowiązkowe od 8 stycznia. Wystarczy SMS, mail lub wydruk informacyjny

Lekarze od 8 stycznia mają obowiązek wystawiania elektronicznych recept. Wystarczy czterocyfrowy kod SMS, mail lub wydruk informacyjny. Papierowe wydawane będą tylko w określonych przypadkach. Resort zdrowia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV