Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 08.07.2020 r.

Fot. Łukasz Sadlak

Sharenting, Warmia i Mazury zapraszają, „Melodie Warmii i Mazur – subiektywna prezentacja” oraz gotowanie w radiowym ogrodzie – to tematy na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Wakacje w pełni.  Wielu z nas chętnie dzieli się informacjami i zdjęciami z urlopów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Często na takich zdjęciach są nasze dzieci. Niestety rzadko zastanawiamy się, czy takie upublicznienie zdjęć i informacji jest bezpieczne dla naszego dziecka i czy nie narusza jego praw.

O nadmiernym eksponowaniu życia naszych dzieci w internecie mówiła dr Bożena Chrostowska z Katedry Pedagogiki Społecznej i Metodologii Badań Edukacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dziś w Poradniku Turysty przybliżyliśmy Słuchaczom uroki Mrągowa.

00:00 / 00:00

A na Wielką Żuławę, największą wyspę na Jezioraku zaprosił Robert Lesiński ze swoimi gośćmi: Emilią Magalską z Powiatowego Centrum Informacyjnego w Porcie Śródlądowym w Iławie, bosmanem Mariuszem Petlikiem- dawnym mieszkańcem wyspy, Tomaszem Pieleckim, który opowiadał o filmowym grodzisku i tymczasowym moście – w 1974 roku realizowano na wyspie film „Gniazdo” oraz Michałem Młotkiem, przewodniczącym Rady Miasta Iława.

Koronawirus wpłynął na życie każdego z nas, także na artystów. Niektórzy z nich przenieśli swoją działalność do sieci. Maria Rumińska, wokalistka zespołu Shannon, a także kompozytorka i aranżerka została jedną z 2000 tegorocznych stypendystów „Kultura w sieci”. Teraz pracuje nad realizacją swojego projektu „Melodie Warmii i Mazur – subiektywna prezentacja”. Pierwsze utwory są już w internecie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dziś była pierwsza odsłona naszego cotygodniowego cyklu „Radio od kuchni”. Kulinarnym zmaganiom Doroty Grzymskiej – dziennikarki Radia Olsztyn i mistrza Macieja Maciejewskiego, kucharza współpracującego z Bankiem Żywności w Olsztynie przyglądała się Agnieszka Lipczyńska. Relacja z radiowego ogrodu, przepisy i zdjęcia są dostępne pod tym linkiem.

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Maria Rumińska, Radio od kuchni
Gotowanie na żywo w Radiu Olsztyn. Radiowi koledzy rzucają wyzwanie kucharzowi Maciejowi

Rozpoczynamy dziś cykl środowych audycji "Radio od kuchni". Audycja będzie miała charakter wyzwania.  Kucharz Maciej w każdą środę ze składników zakupionych przez naszych radiowych kolegów będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV