Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 09.04.2020

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Wielki Tydzień i rzeczywistość w czasie epidemii koronawirusa to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Małgorzata Sadowska, Marek Lewiński i Iza Malewska.

W kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne. O sposobach sprawowania liturgii w tym trudnym dla kościoła i wiernych czasie mówił arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Posłuchaj rozmowy

W tym trudnym czasie chcą zasiać ziarno nadziei. Siostry Karmelitanki Bose z Ełku nagrały utwór „Razem przetrwamy ten czas”. O dawaniu nadziei i utworze nagranym za klauzurą mówiła siostra Agnieszka Brzozowska z Klasztoru Maryi Matki Nadziei i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ełku, autorka tekstu i muzyki.

Posłuchaj rozmowy

Coraz więcej instytucji i szkół włącza się do walki z koronawirusem. W Olsztynie przyłbice ochronne produkują między innymi: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych. Teraz robi to także Szkoła Podstawowa nr 34. Jak wygląda produkcja przyłbic ochronnych dla lekarzy i pielęgniarek mówił Marek Wąsik, dyrektor SP nr 34 w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Zdjęcia przed domem, na ganku, w oknie, na balkonie, na podwórku – fotografie szyte na miarę czasów jakie mamy, czyli epidemii koronawirusa. O nietypowym projekcie i jego znaczeniu mówiła Magdalena Sulwińska, fotografka i autorka projektu.

Posłuchaj rozmowy

Stan epidemii, to pozamykane dla widzów i zwiedzających kina, teatry, muzea, galerie. Instytucje kulturalne w regionie zdecydowały się na prowadzenie swojej działalności on-line. O propozycjach w świecie wirtualnym dla osób pozostających w domach mówili:

Kamil Czyżak – kierownik Działu Promocji i Kontaktów z Mediami Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

00:00 / 00:00

Monika Dołżycka – dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce.

Mariusz Sieniewicz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, pomoc
Zrobią zakupy, zawiozą do lekarza. Sportowcy z Ełku włączają się w pomoc potrzebującym

Ełccy sportowcy pomogą potrzebującym. Wolontariusze z Fundacji Sport Active pomogą zrobić zakupy i zawiozą do lekarza. Fundacja chce pomóc m.in. ełczanom mieszkającym za granicą, którzy mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV