Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 09.06.2020 r.

Fot. pixabay

Sesja online, wakacje, siłownie oraz Międzynarodowy Dzień Archiwów to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Zgodnie z decyzją Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wszystkie zajęcia, które są prowadzone online powinny zakończyć się do 14 czerwca. Dotyczy to także studentów ostatnich lat. Na uczelni trwają przygotowania do pierwszej w historii sesji online. Jak wyglądają? Mówił Paweł Łojewski z biura ds. studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Sesja, egzaminy, zaliczenia online – to duże wyzwanie nie tylko dla studentów, ale również dla wykładowców. Jak podczas takiej sesji wygląda uczciwość studentów, samodzielność, jak to jest z tym zaufaniem do studentów mówił dr Szymon Żyliński z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, podróżnik, vloger.

00:00 / 00:00

Jakie nastroje panują wśród studentów? Opowiadali Tomasz Loewnau i Karolina Kita, studenci UWM.

00:00 / 00:00

Kolejne kraje luzują obostrzenia wprowadzone podczas pandemii koronawirusa, jednak spora część Polaków deklaruje, że wakacje spędzi w kraju. Czy zatem dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wybierzemy kameralne wakacje zdała od kurortów, czy sezon na Warmii i Mazurach może być wyjątkowy mówiła Aleksandra Klonowska – Szałek, właścicielka platformy rezerwacji agroturystyk Slowhop.com, autorka przewodnika „Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury”.

A do Lidzbarka Welskiego zaprasza Pan Henryk, nasz słuchacz.

00:00 / 00:00

Siłownie i kluby fitness otwarte są już od soboty, 6 czerwca. Czy chętnie z tej możliwości korzystamy i co się zmieniło w związku z nowym reżimem sanitarnym spowodowanym koronawirusem mówiła Joanna Niemotko, menadżer klubu fitness w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Kwarantanna związana z pandemią ograniczyła naszą aktywność fizyczną. Co zrobić, żeby ponownie zmotywować się do wysiłku radził Bartek Burzyński, trener personalny.

00:00 / 00:00

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. O digitalizacja archiwów, ich zasobach oraz akcji związanej z pandemią koronawirusa mówiła Katarzyna Włodarczyk z Archiwum Państwowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sesja, wakacje
Co z koloniami i obozami dla dzieci? Do kuratorium wpłynęło kilkanaście zgłoszeń

Wakacje 2020 pod znakiem zapytania. Zorganizowany wypoczynek dla dzieci jest możliwy, ale pod rygorem dostosowania się do wytycznych sanitarnych. Te znane są od kilku dnia, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV