Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 09.07.2020 r.

Czym są questy? Jak wygląda pierwsza pomoc w czasie pandemii oraz czym jest inicjatywa „Seniorzy w teatrze tańca”? Na te pytania odpowiadali goście Bliższych Spotkań. Rozmawiały z nimi Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

W „Poradniku Turysty” przybliżyliśmy słuchaczom uroki Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

Dziewięć nowych ścieżek questingowych na terenie Lokalnej Grupy Rybackiej „Wielkie Jeziora Mazurskie” czeka na graczy. Łącznie powstało ponad 60 kilometrów tras pieszych, rowerowych oraz pierwszy na świecie Quest Houseboat’owy – quest wodny.

Na Mazury do Ogonek koło Węgorzewa wyruszyła Małgorzata Sadowska.

00:00 / 00:00

O questach – nowej atrakcji dla turystów i mieszkańców – mówiła Marta Gawejko, koordynator projektu ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”.

00:00 / 00:00

A jak powstają takie trasy opowiadały Marta Gawejko i Wioletta Banasiewicz:

O wykorzystywaniu questów w edukacji mówiła Iwona Błaszczyk, nauczycielka języka angielskiego w szkołach w Więckach i Perłach, propagatorka tego sposobu spędzania czasu i przekazywania wiedzy.

00:00 / 00:00

A początek sezonu turystycznego na Mazurach w nowym reżimie sanitarnym podsumował Marek Jasudowicz, wójt gminy Giżycko.

00:00 / 00:00

Wakacje w pełni, a o wypadek nietrudno. Jak udzielać pierwszej pomocy w czasie pandemii mówił Krzysztof Jurołajć, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Okres letni to czas podróży i wypoczynku również dla seniorów. W tym roku dalsze podróże są raczej niewskazane, ale to nie oznacza, że osoby starsze muszą się nudzić.

O bardzo ciekawej inicjatywie artystycznej Olsztyńskiego Teatru Tańca zatytułowanej „Seniorzy w teatrze tańca” mówiła Monika Sobota, koordynatorka projektu.

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

 

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV