Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 09.12.2019 r.

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Kiedy i w jaki sposób wyrażać wdzięczność oraz chrapanie i bezdech senny to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Czekoladki, kawa, koniak – czy dowody wdzięczności w postaci prezentów dla lekarzy, nauczycieli, urzędników są powszechne czy zdarzają się coraz rzadziej, kiedy jest to problematyczne i kiedy prezent staje się łapówką mówili dr Łukasz Grabarczyk- neurochirurg, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie i Daniel Janik- radca prawny.

Posłuchaj rozmowy

O wdzięczności, jak ją okazywać mówiła i Teresa Taradejna – psychoedukatorka, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Co 10 osoba chrapie – z czego 80% to mężczyźni. Samo chrapanie to nie choroba, a uciążliwe dźwięki i sen nie dający odpoczynku. Jednak kiedy towarzyszy mu bezdech senny, to istnieje już niebezpieczeństwo dla zdrowia osoby chrapiącej.

Czym są chrapanie i bezdech senny, skąd się biorą i czy zawsze są niepokojącym objawem wyjaśniała prof. Anna Doboszyńska, pulmonolog z Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób w Olsztynie, gdzie działa Poradnia Diagnostyki i Leczenia Bezdechu Sennego, profesor Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spłaciłeś kredyt przed terminem? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej otwiera drogę do żądania zwrotu prowizji oraz innych niesłusznie pobranych opłat z tytułu zaciągniętych kredytów. Sprawa dotyczy tysięcy osób w Polsce,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV