Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 10.03.2020

Prawniczy wtorek oraz piesi kontra kierowca to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Dziś w „Prawniczym wtorku” o oszustwach internetowych. Według statystyk policyjnych rocznie liczba oszustw internetowych sięga kilkuset tysięcy przypadków. Jak nie paść ofiarą cyberprzestępców, jak się ustrzec przed fałszywymi wiadomościami oraz jak dochodzić swoich praw – radził mecenas Krzysztof Królikowski z Okręgowej Rady Adwokackiej.

Posłuchaj rozmowy

Według policyjnych statystyk w 2019 roku w Olsztynie doszło do 67 wypadków w rejonie przejść dla pieszych, w których 72 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przygotowali spot, w którym pokazują skutki wypadków z udziałem pieszych. Czemu ma służyć spot „Skutki wypadku nie kończą się w miejscu zdarzenia” oraz o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego mówił sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Według statystyk 37 procent wypadków na przejściach dla pieszych jest spowodowanych przez pieszych. Co o zachowaniach pieszych powinien wiedzieć kierowca mówił Ryszard Gadziński, instruktor nauki jazdy, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, piesi
Zniszczył wiatę autobusową i uciekł. Policja ustaliła do kogo należy samochód, który staranował przystanek. Kto nim kierował?

Ponad 6 tysięcy złotych będzie kosztować  wymiana wiaty autobusowej, staranowanej na ulicy Robotniczej w Elblągu. - Sprawca zdarzenia, do którego doszło w weekend porzucił zniszczone auto...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV