Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 10.07.2020 r.

Wakacyjne włamania i kradzieże, motyle oraz stopy – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Dziś w Poradniku Turysty zachęcaliśmy do odwiedzenia ciekawych miejsca w lasach Warmii i Mazur oraz do uprawiania windsurfingu.

00:00 / 00:00

Wakacje to czas urlopu i wypoczynku. Niestety naszą nieobecność wykorzystują złodzieje. W Polsce średnio co 8 minut dochodzi do kradzieży z włamaniem. O swoim przykrym doświadczeniu z początku wakacji opowiadała Ania Broda, artystka, wokalistka, cymbalistka, kompozytorka.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Wakacje to wzmożona aktywność włamywaczy. Co roku policja ostrzega przed kradzieżami w okresie urlopowym, bo większość kradzieży dokonywana jest pod nieobecność właścicieli – ale nie tylko. Jak się zabezpieczyć przed złodziejami i co zrobić, kiedy włamywacza zastaniemy w naszym domu – radził podkomisarz Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Uskrzydlone, delikatne i kolorowe owady – motyle. Na świecie żyje około 150 tysięcy gatunków motyli, z czego w Polsce ponad 3 tysiące, a na Warmii i Mazurach około stu gatunków. Gdzie są motyle, czy grozi im wyginięcie – mówiła prof. Bożena Kordan, entomolog, z Katedry Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Pełnią istotne funkcje w naszym organizmie. Stanowią podporę dla całego ciała – utrzymują ciężar ciała i dostosowują się do podłoża, obciążenia i naszych ruchów – stopy. Na co dzień bardzo eksploatowane, ale wakacje to dobry czas, by dać im odpocząć, by o nie zadbać. Jak to zrobić radziła Halina Protasiewicz-Fałdowska – dr n. med. w dziedzinie rehabilitacji, Katedra Rehabilitacji i Ortopedii Collegium Medicum w Olsztynie.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w włamania, kradzieże
Seria włamań w miejscowościach niedaleko Olsztyna

W miniony weekend w okolicach Jonkowa doszło do serii włamań do domów i na posesje. Władze gminy Jonkowo apelują o czujność i zwracanie uwagi na obce...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV