Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 13.07.2020 r.

Lidzbark Warmiński – Oranżeria Kultury. Fot. Remigiusz Alchimowicz

Zaproszenie do Lidzbarka Warmińskiego, zabawy podwórkowe oraz sklep społeczny to tematy na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Dziś w Poradniku Turysty Agnieszka Lipczyńska zachęcała do odwiedzenia Lidzbarka Warmińskiego – jednego z najpiękniejszych miast nie tylko na Warmii, ale także zwracała uwagę, jak należy się zachowywać w lasach, żeby nie złamać prawa.

00:00 / 00:00

Lidzbark Warmiński to nie tylko Zamek Biskupów Warmińskich. Na turystów czeka tu wiele innych, wspaniałych zabytków. Do Oranżerii Kultury, położonej na terenie dawnego ogrodu biskupiego w Lidzbarku Warmińskim wybrała się Agnieszka Lipczyńska.

00:00 / 00:00

O historii oranżerii, wystawie Józefa Wilkonia, Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dzieci Dużych i Małych – Między Bajki Włożyć mówiła Anna Puszcz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Do zabaw, które starsze pokolenie pamięta z dzieciństwa nie potrzebny był jakiś specjalistyczny, drogi sprzęt. Wystarczyło, że było podwórko, jakiś skwerek, piłka, guma, kapsle czy kreda. A jak jest teraz, mówiła mówiła Katarzyna Ossowska, animatorka z Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach.

W Elblągu w Domu pod Cisem działa sklep społeczny. O inicjatywie opowiadała Justyna Duks z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory prezydenckie 2020. Sondażowe wyniki, komentarze, opinie [AKTUALIZACJA]

Polacy w kraju i poza jego granicami wybierali prezydenta. O najwyższy urząd w państwie walczyli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, którzy przeszli do drugiej tury wyborów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV