Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 25.05.2020

Fot. Ł. Węglewski

O 2 latach obowiązywania RODO, wycieczkach kajakowych i kupowaniu pieczywa rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska.

Dziś, 25 maja mijają 2 lata od wejścia w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Na początku obowiązywania przepisów było mnóstwo absurdów i nadinterpretacji przepisów. A jak jest teraz? Dwa lata obowiązywania RODO podsumował Rafał Wiśniewski, radca prawny.

00:00 / 00:00

Warmia i Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior, ale to tylko nazwa, bo jezior w naszym regionie mamy ponad dwa tysiące. Do tego dochodzą liczne rzeki, malownicze krajobrazy i dzika przyroda. Wszystko to zachęca do uprawiania różnych aktywności związanych z akwenami wodnymi, w tym kajaków.

O spływach kajakowych, szlakach i bezpieczeństwie na wodzie mówił Marian Jurak, prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Ma być ciepłe, chrupiące i mocno pachnące – pieczywo to jeden z podstawowych składników codziennej diety człowieka. Według statystyk Polacy z roku na rok zjadają coraz mniej chleba – obecnie to 40 kilogramów na głowę rocznie.

Co kryje w sobie pieczywo, gdzie najlepiej kupować bułki i chleb mówiła prof. Katarzyna Majewska z Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieczywo, kajaki
Mazurski Park Krajobrazowy otwarty dla zwiedzających. Kajaki zostają na lądzie. Nieczynne jest też muzeum w Krutyni

Mazurski Park Krajobrazowy jest od dziś otwarty dla zwiedzających, zamknięte pozostaje jedynie muzeum przyrodnicze w Krutyni - poinformowano w dyrekcji Parku. Na Krutyni nie ma kajaków....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV