Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 15.11.2019 r.

Hacker

Cyberbezpiczeństwo i wolontariat – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Rozwój Internetu daje nam nieograniczone możliwości, między innymi szerszy dostęp do wszelkiego rodzaju e-usług. Dzięki cyfryzacji możemy załatwić wiele spraw nie wychodząc z domu. Niestety oprócz wielu ułatwień Internet niesie ze sobą ryzyko ataku cyberprzestępców. Na świecie do cyberataków dochodzi średnio co 39 sekund.

O największych zagrożeniach, które czyhają na nas w sieci i jak temu zapobiegać mówili mł. insp. Leszek Róziecki – naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Cezariusz Radomski z Regionalnego Centrum Informatycznego.

Posłuchaj rozmowy

„Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie” – papież Franciszek.

17 listopada już po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich – święto ustanowione w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka. W najbliższa niedzielę na dworcu głównym w Olsztynie akcja „Spotkajmy się przy herbacie”. Inicjatywa powstała z potrzeby serca i jest skierowana do najuboższych – do biednych i bezdomnych.

O spotkaniach i rozmowach przy herbacie z bezdomnymi i biednymi opowiadały Dorota Mentel – współorganizatorka akcji „Spotkajmy się przy herbacie” w Olsztynie i Joanna Bułak – wolontariuszka.

Posłuchaj rozmowy

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wolontariat, cyberbezpieczeństwo
Konkurs na wolontariusza roku. Wójt gminy Bartoszyce czeka na zgłoszenia kandydatów

Osoby, które w tym roku szczególnie zasłużyły się w działaniach na rzecz lokalnej społeczności, mogą otrzymać wyróżnienie. Wójt gminy Bartoszyce zorganizował specjalny konkurs. Jego celem jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV