Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 16.07.2019

Fotografie rodzinne Jana Fischera. Fot. M. Borsiak

Archiwa rodzinne – jak je tworzyć i czy mogą mieć większe znaczenie niż tylko prywatne, sentymentalne oraz Barszcz Sosnowskiego – niebezpieczna roślina, trudna do zwalczania. Gospodynią Bliższych Spotkań była Agnieszka Lipczyńska.

Warto wrócić do tradycji tworzenia archiwów rodzinnych i zbierać pamiątki po naszych przodkach, aby przekazać je dzieciom, wnukom i przyszłym pokoleniom. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie zainicjowała akcję „Archiwa Rodzinne Niepodległej”. O projekcie, znaczeniu pamiątek rodzinnych i dokumentacji rodzinnej przechowywanych w prywatnych szufladach oraz dokumentowaniu historii rodzinnej i lokalnej, społecznościowej opowiadała Karolina Strusińska-Pełka z Archiwum Państwowego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Pochodzi z Kaukazu. Jest rośliną inwazyjną, trudną do zwalczania. O Barszczu Sosnowskiego, roślinie uznanej przez Unię Europejską za niebezpieczną mówił ekolog, prof. Zbigniew Endler .

Posłuchaj rozmowy

Barszcz Sosnowskiego. Fot. WFOŚiGW

Redakcja B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina, fotografie, pamiątki, barszcz
Ile wniosków w programie 500 plus złożyli mieszkańcy regionu? Wojewoda przedstawił dokładne dane

Ponad 70 tysięcy osób złożyło już wnioski w rozszerzonym programie 500 plus. Takie dane wojewoda warmińsko-mazurski przedstawił w Kętrzynie. Informacja o przyznaniu świadczenia na pierwsze dziecko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV