Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 17.07.2019

Fot. Pixabay.com

Przewodnik po Olsztynie dla młodych podróżników, Szlak św. Jakuba i przygotowania do symulacji posiedzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych w Olsztynie- na te tematy Małgorzata Sadowska rozmawiała z gośćmi Bliższych spotkań.

Stolica Warmii i Mazur dołączyła do miast, które mają mapę skierowaną do młodego podróżnika, turysty. Olsztyn, jako jedyne miasto polskie znalazł się wśród 40 europejskich miast- między innymi Brukseli, Oslo, które mają mapę USE IT, czyli zestawienie najpopularniejszych wśród młodzieży miejsc, lokali. Mapę wydało Stowarzyszenie Olsztyn 2.0 przy pomocy Urzędu Miejskiego w Olsztynie. O tegorocznej edycji mapy opowiadały Wiktoria Wilczewska i Zosia Staszewska ze Stowarzyszenia Olsztyn 2.0

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Szlak św. Jakuba – po hiszpańsku Camino de Santiago – jest jednym z najsłynniejszych szlaków pielgrzymkowych w Europie. Ma ponad tysiąc lat. Prowadzi między innymi przez Polskę, Niemcy, Francję, Portugalię, aż do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w Hiszpanii. Szlak ma także swój odcinek na Warmii i Mazurach. O Camino – również dla dzieci – opowiadała Edyta Balbuza-Szarota, dyrektorka SP nr 33, która dwukrotnie przemierzyła Szlak św. Jakuba – Portugalia, Hiszpania – i aktywnie promuje szlak w Olsztynie, działaczka Olsztyńskiej Grupy Jakubowej oraz Kamila Leszczyńska – autorka publikacji i paszportu dla najmłodszych, którzy chcą przejść szlak w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

W Olsztynie trwają przygotowania do Model United Nations – MUN, symulacji posiedzenia ONZ. W obradach będzie uczestniczyła młodzież ze szkół średnich. Na temat przygotowań oraz samego posiedzenia opowiadali Piotr Kłopotowski i Mateusz Psujek – uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, organizatorzy Olsztyn Model United Nations 2019.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Chmielewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV