Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 18.02.2020

Fot. Łukasz Węglewski

Polisolokaty oraz ekotrendy motoryzacyjne to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Dziś, w prawniczym wtorku o polisolokatach. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wziął pod lupę polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oferowane przez zakłady ubezpieczeń. Polisolokaty miały przynosić zyski, ale okazało się, że można na nich dużo stracić.

Czym są, jak działają i jak dochodzić swoich praw? Na te i inne pytania odpowiada Michał Grzeszczyk z Izby Adwokackiej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Dziś po polskich drogach jeździ około sześciu tysięcy aut z napędem elektryczny. Według danych Kantar Public, samochód z napędem elektrycznym byłoby skłonnych kupić 51 procent ogółu Polaków i 60 procent przedsiębiorców. Pozostałą część badanych do zakupu takiego auta zniechęca wysoka cena i brak stacji ładowania.

O plusach i minusach aut z napędem elektrycznym, a także o ekotrendach motoryzacyjnych mówił nasz redakcyjny kolega Mariusz Borsiak.

Posłuchaj rozmowy

O samochodach z napędem elektrycznym i hybrydowym opowiadał Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, na co dzień użytkownik auta z napędem hybrydowym.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym można korzystać z terminalu do ładowania pojazdów elektrycznych. Fot. Ł. Węglewski

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tramwaje Elbląskie nadal stoją w zajezdni. Witold Wróblewski zabrał głos

Trwa drugi dzień strajku w Tramwajach Elbląskich. Od wczoraj tramwaje pozostają w zajezdni, a motorniczowie i pracownicy techniczni nie pracują. - Byłem i jestem gotów do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV