Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 18.05 2020

Fot. Przemysław Getka

Muzea, kreatywność podczas pandemii oraz akcja „Dasz piątaka na zwierzaka?” – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Iza Malewska.

Dziś, 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów – święto ustanowione w Moskwie w 1977 roku przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. W tym roku w związku z pandemią święto to było obchodzone inaczej. Wiele placówek zapraszało na wirtualne zwiedzanie i oglądanie archiwalnych zbiorów.

Rząd powoli znosi obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa – swoją działalność wznawiają także stopniowo muzea, ale na nowych warunkach. Jak sytuacja wygląda w naszym regionie sprawdzała Iza Malewska.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Stare przysłowie „Potrzeba jest matką wynalazków” sprawdza się znakomicie w tych trudnych czasach. Pandemia koronawirusa wyzwoliła w wielu z nas innowacyjność i kreatywność. Nauczyliśmy się wielu rzeczy, samodzielności i nowych zachowań. Jak zmienił się świat przez ostatnie miesiące, czy nowe nawyki pozostaną już z nami na stałe, czy jest się z czego cieszyć – mówił dr Piotr Wasyluk z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

Koronawirus dotknął każdego z nas, także schroniska i organizacje prozwierzęce, które znalazły się w niezwykle trudnym położeniu. Choć część ograniczeń została już zdjęta, to ważne jest wsparcie działalności schronisk. „Dasz piątaka dla zwierzaka?” – na Warmii i Mazurach ruszyła nowa akcja wspierająca psy i koty ze schronisk i przytulisk. O szczegółach akcji mówiła Monika Dąbrowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia,  inicjatorka „Biegu na sześć łap”.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, kreatywność, otwarcie
Olsztyński MOK zaczyna otwierać swoje placówki. Od soboty czynne jest Muzeum Nowoczesności

Muzeum Nowoczesności w Olsztynie znów otwarte. Po kilkutygodniowym zamknięciu spowodowanym pandemią koronawirusa, dla publiczności ponownie udostępniona została ekspozycja stała Tartaku Raphaelsohnów. Wystawa poświęcona jest historii nowoczesności....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV