Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 18.09.2019

Fot. Przemysław Getka

Kampania edukacyjna sanepidu „Myję ręce, bo wiem więcej”- na ten temat z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Na naszych dłoniach żyje około 5 milionów drobnoustrojów. Żółtaczka typu A, owsiki, salmonella, lamblioza, to tylko niektóre choroby, jakimi możemy się zarazić poprzez podanie dłoni. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że 70 procent zakażeń układu pokarmowego to efekt brudnych rąk. Jak ustrzec się przed tego typu chorobami? O tym mówił Janusz Dzisko, Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Statystyki pokazują, że ręce myjemy zbyt krótko, niewłaściwie – bardziej je moczymy niż myjemy. Jak często i w jaki sposób prawidłowo myć ręce? Radziła Anna Skiba-Stradomska z Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

A jak sytuacja wygląda w szkołach, przedszkolach i żłobkach? O tym opowiadał Jacek Szydłowski z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Czy nadmiernie myjąc ręce można się wyjałowić? Na to pytanie odpowiadał Radosław Gruss, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Myję ręce
„Myję ręce, bo wiem więcej”. Pracownicy sanepidu uczą, jak ustrzec się przed chorobami brudnych rąk

Na naszych dłoniach żyje około 5 milionów drobnoustrojów, z tego aż 150 gatunków. Więcej jest ich na dłoniach kobiecych, mimo że to kobiety myją ręce częściej....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV