Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania –19.02.2020

Mikołaj Kopernik

Rocznica urodzin wielkiego astronoma to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

„Wstrzymał słońce, ruszył ziemię…”. Dziś przypada 547 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, wielkiego astronoma, ekonoma i lekarza, najsłynniejszego mieszkańca Warmii. Z tej okazji na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku odbywają się uroczystości, na których był Robert Lesiński.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O wielkim astronomie mówił Robert Szaj – Fundacja Nicolaus Copernicus, Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach, ale także producent i scenarzysta filmów o Koperniku.

Posłuchaj rozmowy

O Koperniku – ekonomie mówił Wojciech Szalkiewicz, kopernitolog-amator, autor dwóch książek popularno-naukowych o działalności ekonomicznej Kopernika i powieści historyczno-sensacyjnej, gdzie Mikołaj Kopernik jest jedną z głównych postaci.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O Mikołaju Koperniku, mieszkańcu Warmii i promotorze regionu mówiła Sylwia Jaskulska, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O wystawie w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku mówił Mirosław Jonakowski, dyrektor muzeum i gospodarz uroczystości.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O Szlaku Kopernikowskim mówił Marian Jurak, prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno -Krajoznawczego.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O wozowni – dawniej powozowni biskupiej mówiły Maja Dzieciątek i Edyta Fedorowska z Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny.

Mikołaj Kopernik

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, astronom, Mikołaj Kopermik, ekonom
Działał przez niespełna tydzień. Szpital powiatowy w Mrągowie ponownie zamknął pediatrię

Nie kończą się problemy szpitala powiatowego w Mrągowie. Problemy ze skompletowaniem kadry trwają od ponad pół roku. Wtedy zawieszono działalność traktu porodowego, oddziału ginekologicznego i dziecięcego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV