Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 21.11.2019 r.

Badanie poziomu cukru we krwi. Fot. A. Piedziewicz

Filozofia oraz epidemia cukrzycy u dzieci – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Dziś Światowy Dzień Filozofii, święto obchodzone od 2002 roku z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury – UNESCO. Po co nam filozofia, kto studiuje dzisiaj filozofię i czy filozofowie są jeszcze potrzebni? Mówiła dr hab. Dorota Sepczyńska – filozof z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Senność, zwiększone pragnienie, wielomocz i utrata wagi – to groźne objawy cukrzycy. Lekarze biją na alarm – Polska jest w czołówce krajów, gdzie najszybciej przybywa dzieci chorych na cukrzycę. Według danych w naszym kraju na cukrzycęgłównie typu 1 – choruje około 700 tysięcy dzieci.

O cukrzycy, jej przyczynach i powikłaniach u dzieci mówiła dr n. med. Bożenna Klonowska, ordynator oddziału endokrynologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Posłuchaj rozmowy

Jak zdiagnozowano chorobę u córki i jak teraz wygląda życie rodziny mówiła Ewa Snopek –Zalewska, mama 10 letniej Zuzi, która od 2 lat choruje na cukrzycę.

Posłuchaj rozmowy

O życiu cukrzyka, ograniczeniach i odpowiedniej diecie mówił Piotr Woźniak, fizjoterapeuta, trener osobisty, miłośnik sportu, od kilku lat choruje na cukrzycę typu 1.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w filozofia, choroba, cukrzyca
Elbląg włączył się w kampanię przeciwko cukrzycy. W regionie choruje 60 tysięcy osób

W elbląskim Urzędzie Miasta można było spotkać się ze specjalistami, którzy o cukrzycy wiedzą wszystko. Za nami kampania Narodowego Fundusz Zdrowia Nie Cukrz.  Cukrzyca jest jedną...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV