Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 22.11.2019 r.

Fot. P. Getka

Akcja Radia Olsztyn „Zima z pupilem” oraz Charytatywny Festiwal Sportów i Sztuk Walki – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Zima zbliża się wielkimi krokami. To trudny czas nie tylko dla ludzi, ale również dla bezdomnych zwierząt. W jaki sposób możemy im pomóc? Radio Olsztyn już po raz kolejny organizuje akcję pod hasłem „Zima z pupilem”. Jutro, 23 listopada finał akcji. Dary dla bezdomnych zwierząt będą zbierane w hipermarkecie Auchan od godziny 9.00 do 18.00.

O szczegółach akcji mówiła Monika Szczygło, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji.

Posłuchaj rozmowy

Przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową, z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem – 3 letnia Hania Zakrzewska. Dziewczynka przeszła pierwszą operację w dniu narodzin, kolejną w ciągu 7 dni. Teraz chodzi do przedszkola. Jest radosnym dzieckiem, które cały czas potrzebuje rehabilitacji.

W sobotę, 23 listopada od godziny 10 do 15 w Szkole Podstawowej nr 13 przy ulicy Puszkina w Olsztynie odbędzie się Charytatywny Festiwal Sportów i Sztuk Walki. Biletem wstępu jest datek do puszki na rehabilitację małej Hani.

Radosław Hebal, Rafał Czerniewski, Małgorzata Sadowska, Agnieszka Lipczyńska

O samoobronie, sztukach walki i festiwalu mówił mł. asp. Rafał Czerniewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który podczas wydarzenia poprowadzi szkolenie z samoobrony oraz Radosław Hebal, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, miłośnik sztuk walki, prowadzący Charytatywny Festiwal Sportów i Sztuk Walki.

Posłuchaj rozmowy

Kamila Zakrzewska, Anna Kołakowska, Małgorzata Sadowska, Agnieszka Lipczyńska

O Hani i festiwalu mówiły Kamila Zakrzewska, mama Hani, Anna Kołakowska z Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie i Kinga Grabowska, dziennikarka, która po raz pierwszy w życiu będzie walczyć na ringu.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
Redakcja: D. Kucharzewska/A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zima z pupilem
Dary trafiły do potrzebujących czworonogów. Za nami finał akcji Radia Olsztyn „Zima z Pupilem”

Samochody wypełnione po brzegi karmą dla psów i kotów oraz ciepłymi posłaniami pojechały do przytulisk i schronisk w naszym regionie. Podczas sobotniej zbiórki w Olsztynie przekazali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV