Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 24.10.2019 r.

Fot. Fotolia.com

Jak zachęcić mężczyzn do badań profilaktycznych oraz widowisko słowno – muzyczne w Radiu Olsztyn – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w naszym kraju mężczyźni żyją średnio o ponad osiem lat krócej niż kobiety oraz o 5 lat krócej niż mężczyźni w Unii Europejskiej.

Większość naszych panów żyje w przekonaniu, że choroba może przytrafić się wszystkim, tylko nie im, a skoro nic ich nie boli, to nie ma potrzeby wykonania badań i odwiedzenia gabinetu lekarskiego. Czy tak musi być i czy my kobiety możemy to zmienić – mówiła Mirona Flisikowska – Wilczek, lekarz internista.

Posłuchaj rozmowy

Jakie badania w laboratorium powinien robić mężczyzna? Radził Marek Drozdowski, kierownik Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Dziś o godzinie 18.00 Radio Olsztyn wspólnie z Fundacją Rotunda Północy zaprezentują widowisko słowno – muzyczne „Czemu mnie o Was w szkole nie uczyli”. O tym wyjątkowym wydarzeniu mówił Dariusz Kowalski, reżyser widowiska, aktor teatralny i filmowy, w 2018 roku odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badania, GUS
Pasożyty atakują przedszkolaków. Olsztyński Sanepid podaje: 27 procent dzieci jest zakażonych

Badania olsztyńskiego Sanepidu na obecność pasożytów przewodu pokarmowego u przedszkolaków wykazały, że ponad 27 procent przebadanych dzieci było zakażonych. Sanepid w styczniu przyszłego roku chce przebadać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV