Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 25.09.2019

Fot. fotolia.pl

Kampania „W kont@kcie z rzeczywistością” i oszuści – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Rozmawianie, pisanie SMS–ów, przeglądanie internetu podczas jazdy – do końca sierpnia tego roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Olsztynie odnotowali około 500 tego typu wykroczeń – tyle, ile w całym 2018 roku.

W Olsztynie i powiecie olsztyńskim ruszyła kampania starostwa powiatowego i policji „W kont@kcie z rzeczywistością”. Skierowana jest do wszystkich użytkowników dróg – kierowców, pieszych, rowerzystów. O szczegółach projektu mówili Janusz Bazydło z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie, komisarz Mariola Plichta z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i nadkomisarz Piotr Godlewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

„Na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika socjalnego”, „na żołnierza” – to tylko niektóre z metod jakimi posługują się oszuści. Przestępcy są coraz bardziej pomysłowi.

Kiedy spodziewać się ataku i jakie triki stosują mówił komisarz Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszuści
Oszuści znów atakują. Tym razem oferują pomoc przy wnioskach o 500+

Nowa metoda oszustów. Podając się za pracowników ZUS-u oferują pomoc przy wypełnieniu wniosków o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.  Oszuści podszywający się pod pracowników...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV