Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 26.09.2019

Jakie znaczenie ma to, skąd pochodzimy i czy mamy kompleks prowincji oraz jak pokonać stres. Na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Przez wiele stuleci mieszkaniec wsi kojarzony był z niewykształconym chłopem, żyjącym w biedzie, zależnym od swojego pana, z którym nikt nie chciał się utożsamiać. Czasy się zmieniły, wieś także. Czy postrzeganie wsi również się zmieniło? Czy kompleks wsi, małej miejscowości, prowincji jest jeszcze dzisiaj zauważalny? Jaki mamy stosunek do miejsca, z którego pochodzimy? Odpowiedzi na te pytania szukali między innymi Dariusz Poleszak – aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, laureat wielu nagród w plebiscycie na teatralną kreację roku i nagród publiczności oraz Arkadiusz Bober- kucharz, bloger, który pracował w najsłynniejszych brytyjskich restauracjach.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Stres jest zły, gdy panuje nad nami, ale stres jest dobry, gdy my panujemy nad nim

– powiedział Hans Selye, twórca definicji stresu.

Stres jest obecny w życiu każdego z nas. Jesteśmy na niego narażeni bezustannie. Czasem bywa mobilizujący i motywuje nas do działania, ale częściej działa niekorzystnie na nasze zdrowie. Jak opanować stres naturalnie, jakich metod można użyć bez względu na to, gdzie jesteśmy i z czym się zmagamy – radziła Agnieszka Ewald, szkoleniowiec, nauczycielka, prowadzi Studium Rozwoju Osobistego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stres, kompleks
Bezstresowy poranek w pięciu krokach

Nerwowe szukanie kluczy i portfela czy jedzenie śniadania w biegu to przykra codzienność wielu z nas. Aby rankiem uniknąć stresu, warto uporządkować swoje najbliższe otoczenie, zrezygnować...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV