Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 27.05.2020 r.

Czytelnictwo w Polsce, biura bez papieru oraz wpływ epidemii na nasze zdrowie psychiczne to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową wynika, że w 2019 roku 39 procent badanych Polaków deklarowało, że przeczytało jedną książkę w ciągu roku i jest to niewielki wzrost w porównaniu do poprzedniego, gdzie przeczytanie jednej książki deklarowało 37 procent badanych. Co wpłynęło na ten niewielki wzrost mówił Łukasz Ślusarczyk, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

W niewielkim sklepie w Butrynach działa „wymienialnia” książek, którą założyła Agnieszka Kempka. Czy fakt, że lubi czytać książki zainspirował ją do założenia wymienialni we własnym sklepie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Według raportu The State of Global Paper Industry średnie zużycia papieru na jednego mieszkańca naszego globu wynosi 55 kilogramów rocznie, w krajach Europy Zachodniej 147 kilogramów, a w Polsce tylko o kilka kilogramów mniej niż u naszych zachodnich sąsiadów. Jak oszczędzać papier, czy cyfryzacja pozwala zmniejszyć zużycie papieru w biurach mówił Jakub Bartoszewicz, radca prawny z Olsztyna.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Dziś kolejne łagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem ogłosił premier Mateusz Morawiecki – między innymi od 30 maja zostanie zniesiony obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, jednak przy zachowaniu dystansu społecznego. Jak doświadczenia ostatnich tygodni wpłynęły na nasze zdrowie psychiczne mówiła Marzena Sipak, psycholog, psychotraumatolog, terapeutka EMDR.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: D. Kucharzewska/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, obostrzenia
Otwarcie Aquasfery, wesela bez maseczek. Kolejne restrykcje zostaną zniesione

Znikają kolejne obostrzenia wprowadzone wcześniej w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 6 czerwca możliwe będzie otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów, sal zabaw i parków rozrywki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV