Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 27.09.2019 r.

Fot. fotolia

Sukces olsztyńskich fryzjerów, wystawa dalii i Wojska Obrony Terytorialnej – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Do Paryża pojechali w bardzo okrojonym składzie i… odnieśli sukces. Fryzjerzy z Olsztyna na Mistrzostwach Świata OMC PARYŻ 2019 zdobyli Puchar Świata zarówno w rywalizacji juniorów jak i seniorów. O przygotowywaniach do zawodów mówił Andrzej Matracki, trener seniorów, mistrz fryzjerstwa, który 9 lat temu w 2010 roku – także w Paryżu – z bratem Pawłem Piotrowskim zdobył dla Polski pierwszy puchar świata oraz Jacek Chamera, jeden z tegorocznych zdobywców Pucharu Świata we fryzjerstwie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Ponad 40 tysięcy odmian, można je spotkać na całym świecie – dalie, potocznie georginie, to rośliny ozdobne pochodzące z Ameryki Środkowej. Ogrodnikom udało się wyhodować rośliny różnej wielkości o kwiatostanach w najróżniejszych kolorach i kształtach. W najbliższy weekend już po raz siódmy Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego organizuje Olsztyńską Wystawę Dalii. Tajemnice tych pięknych roślin postanowiła zgłębić Izabela Malewska:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Dziś, w rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego mają swoje święto -Wojska Obrony Terytorialnej, piąty rodzaj sił zbrojnych. Zostały utworzone na początku 2017 roku. O WOT na Warmii i Mazurach mówiła szeregowy Monika Jabłońska – Buder, rzeczniczka 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fryzjerstwo, fryzjer, dalie
O fryzjerstwie marzyła od dziecka. Reprezentantka Warmii i Mazur wśród najsprawniejszych uczniów fryzjerstwa w Polsce

Najważniejszy ogólnopolski konkurs zawodowy dla uczniów klas fryzjerskich rozegrano w Elblągu. Bezkonkurencyjna okazała się Olga Suchenki z Małopolski, która zajęła pierwsze miejsce przed Katarzyną Walą z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV