Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 28.02.2020

Nasza pamięć, dodatkowy dzień lutego oraz konkurs Jawor to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Co to jest i jak działa nasza pamięć wyjaśniała Agnieszka Ewald – pedagog, która prowadzi szkolenia z szybkiego czytania i zapamiętywania.

Posłuchaj rozmowy

A jak trenować pamięć podpowiadał Ireneusz Górski z Akademii Nauki w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Występuje co cztery lata i jest dłuższy o jeden dzień – rok przestępny. Rok 2020 ma 366 dni, oznacza to, że luty ma 29 dni. Skąd wziął się dodatkowy dzień? Tłumaczył dr. Jacek Szubiakowski – dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Urodzić się 29 lutego to szczęście czy pech? Mówiła Beata Waś, dziennikarka, obecnie związana z Made in Warmia & Mazury, urodzona 29 lutego.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Radio Olsztyn po raz pierwszy przystąpiło do konkursu „Jawor – u źródeł kultury” organizowanego od 10 lat przez Radio Kielce. Jego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Warmii i Mazur, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

Więcej informacji możecie znaleźć TUTAJ. Finał regionalnego konkursu odbędzie się 29 marca w Ostródzie. A laureaci wystąpią w ogólnopolskiej edycji konkursu w Kielcach 21 czerwca 2020 r.

Z organizatorami konkursu: redaktor Magdaleną Sitek i kierownikiem promocji Markiem Wtorkiem z Radia Kielce oraz prezesem Radia Olsztyn Leszkiem Sobańskim rozmawiała Małgorzata Sadowska

Posłuchaj rozmowy

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Olsztynku już w piątek uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. „Należy być dumnym z bycia Polakiem”

W niedzielę przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dlatego uczniowie olsztyneckiej szkoły podstawowej nr 2 już w piątek uczcili m.in. święto swojego patrona, czyli rotmistrza Witolda Pileckiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV